• Wycieczka do Olsztyna

Uczniowie z klasy 1TI i 1TR wraz z nauczycielami, p. Ewą Roman-Dominik oraz p. Anna Żeglińską na wycieczce w Olsztynie. Wycieczkę rozpoczęliśmy seansem w Planetarium. Następnie odwiedziliśmy Zamek Kapituły Warmińskiej z muzeum Warmii i Mazur oraz weszliśmy na wieżę, dziedzińce zamkowe i międzymurze, park podzamcze z wodospadem, tereny olsztyńskiej starówki z ulicą Piastowską, Wysoką Bramą i Katedrą oraz rynek ze Starym Ratuszem, ławeczka Kopernika, amfiteatr Czesława Niemena, wiadukty kolejowe z 19 wieku, most na Łynie, Trag Rybny i Dom Gazety Olsztyńskiej. Spacerkiem udaliśmy się na plaże miejską, a stamtąd do Galerii Warmińskiej. Bawiliśmy się świetnie, powrót minął spokojnie i bezpiecznie.

• Warszawa w deszczu i nie tylko

W ubiegły piątek uczniowie Naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Warszawy.

Program wyjazdu:

- Targi Książki;

- Spacer po starówce z przewodnikiem;

- Teatr Komedia, spektakl: ,,O sole mio - nikt nie kocha tak jak tenor".

Było fantastycznie:)

• Wielkie zwycięstwo

Adam Chyliński uczeń naszej szkoły zajął pierwsze miejsce na eliminacjach centralnych Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku Agrobiznes. Tytuł laureata olimpiady uzyskał także Krzysztof Falba. Obaj uczniowie są zwolnieni z części teoretycznej egzaminów zawodowych.

Gratulujemy Adamowi i Krzysztofowi oraz pani Małgorzacie Chojnowskiej, która przygotowywała do Olimpiady

• Prosalon

Uczniowie klasy II i III Technikum Usług Fryzjerskich podczas szkolenia z zakresu współczesnych trendów w koloryzacji w firmie PROSALON

• Praktyki zawodowe w Grecji

W poniedziałek 16 maja praktyki zawodowe oraz kursy i szkolenia z branży gastronomicznej rozpoczęła grupa 15 uczniów i 3 nauczycieli z Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim, w ramach akredytowanego projektu w konsorcjum z firmą Flying Colours Sp. z o.o

Praktyki zawodowe w Grecji pozwolą uczestnikom projektu rozwinąć:

• Wielkie brawa dla Naszych dziewczyn

Daria Młotkowska z klasy II TAK srebrną medalistką podczas Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS w Siedlcach oraz Maja Poniatowska również z klasy II TAK brązową medalistką Krajowego Zrzeszenia.

• Spotkanie z historią i ekonomią

9 maja w Zespole Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim odbyły się spotkania z historią i ekonomią. Patronat nad nimi objęło Centrum im. Władysława Grabskiego. Młodzież miała możliwość uczestniczenia w trzech wykładach: Pani Darii Zarodkiewicz „Ludność Żydowska w Makowie Mazowieckim” , Pani Sylwii Białobrzewskiej „ Żołnierze Wyklęci - patrioci nieugięci” ( lekcja połączona z warsztatami artystycznymi) oraz Pani Magdaleny Bonisławskiej „Ekonomia w praktyce”. Uczniowie z zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyli w prelekcjach i zajęciach praktycznych. Wykazali się pomysłowością i kreatywnością. Taka forma pracy ułatwia młodzieży przyswojenie wiedzy i daje poczucie sprawczości.

• Tempus fugit

Czas ucieka... zaczynali a już opuszczają progi Naszej szkoły. 28 kwietnia odbyło się pożegnanie tegorocznych Maturzystów. Teraz już tylko MATURA. Powodzenia!!!

• Dzień Otwarty w ŻAK - u oraz V Powiatowy Konkurs Orki

28.04.2022r. w Zespole Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim odbyła się uroczystość podsumowania zakończenia zadań: Przebudowa wraz ze zmianą sposobu użytkowania pomieszczeń warsztatowo-magazynowych na sale lekcyjne oraz modernizacja wybranych pomieszczeń budynku Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim, podsumowania realizacji projektu Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego, realizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego przy udziale Agencji Rozwoju Mazowsza S.A., V Powiatowy Konkurs Orki oraz Dzień Otwarty dla uczniów klas ósmych powiatu makowskiego.

• Chyliński i Falba spisali się na medal:)

Ósmego kwietnia 2022 roku w Olsztynie odbyły się eliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Uczniowie: Chyliński Adam z klasy 3 RA zajął pierwsze miejsce a Falba Krzysztof drugie. Chłopcy będą brali udział w etapie centralnym, który odbdzie się 27 i 28 maja.

• Prawo w praktyce

W ubiegły czwartek uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rozprawie karnej w Sądzie Okręgowym w Ostrołęce. Po zakończeniu sprawy, która dotyczyła przemytu narkotyków, młodzież miała okazję porozmawiać z Sędzią Sądu Okręgowego Markiem Konradem. Kolejnym etapem wyjazdu było zwiedzanie nowo otwartego Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce.

• "Wy jesteście naszą przyszłością"

"Wy jesteście nasza przyszłością" takimi słowami rozpoczęło się spotkanie online z Roksaną Śliwką M1 Team Manager w Investments Partnera S.A. oraz założycielką portalu naFinansowani. Uczniowie klasy III TEp dowiedzieli się, dlaczego potrzebne jest zadbanie o własne finanse oraz dlaczego nie edukuje się nas z zakresu finansowania. Dziękujemy za fachową wiedzę, przekazaną w przystępny sposób

• ,, Moc w słabości "

11 kwietnia odbyła się Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę. Młodzież w swoim imieniu ,ale również w imieniu swoich kolegów i koleżanek ze szkoły zawierzyli ważne egzaminy i życiowe wybory Matce Bożej. Tegoroczna pielgrzymka odbyła się pod hasłem "Moc w słabości". Dziękujemy za błogosławiony czas i wzorowe zachowanie naszej młodzieży.