Aktualności
NASI OLIMPIJCZYCY!!!
2NASI OLIMPIJCZYCY!!!
12 kwietnia 2024r. ośmioro naszych uczniów wzięło udział w eliminacjach okręgowych XLVII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w Olsztynie.
Reprezentowali nas:
-w bloku agrobiznes: Adrian Olkowski i Kacper Kubacz- uczniowie klasy IV RA;
- w bloku produkcja zwierzęca: Michał Zbrzezny (kl.IV RA) i Dariusz Żbikowski (III RA);
Dzień Matematyki 2024
2914 marca w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Matematyki pod hasłem Urodzin Ludolfiny. W tegorocznej edycji odbyły się liczne konkursy indywidualne oraz międzyklasowe. Na uwagę zasługuje parada matematyków, konkurs recytatorski na rozwinięcie dziesiętne liczby π, konkurs fotograficzny oraz test na najlepszego matematyka szkoły. Powstały też dwie fantastyczne piosenki o matematyce – do posłuchania na naszym FB . Całość wydarzenia koordynowała nauczycielka matematyki p. Ewa Roman-Dominik.
Forum Edukacyjne 2024 oraz XIII Młodzieżowe Targi Edukacji i Pracy w Ostrołęce
5W dniu 20 marca 2024 r. w godz. 10.00 - 14.00, w Hali Sportowo-Widowiskowej im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce, ul. Traugutta 1 odbyło się Forum Edukacyjne 2024 oraz XIII Młodzieżowe Targi Edukacji i Pracy.
W wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas maturalnych z Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim.
Nasi maturzyści mieli możliwość zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół wyższych i policealnych, usług instytucji rynku pracy oraz ofertami pracy.
W czasie trwania targów uczniowie odwiedzali stoiska interesujących ich szkół, rozmawiali z przedstawicielami, otrzymali materiały informacyjne i uzyskali odpowiedzi na pytania i wątpliwości.
Dziękujemy Panu Staroście Mirosławowi Augustyniakowi za zaproszenie i zorganizowanie przejazdu!
Uczniowie z ŻAK-a na „rzeczy o teatrze i ludziach teatr tworzących…”
3W czwartek, 07 marca 2024r., uczniowie makowskiego ŻAK-a obejrzeli w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie spektakl „Wesele” na podstawie dramatu Stanisława Wyspiańskiego. Spektakl wyreżyserował Sławomir Narloch, który powiedział:
„Wierzę w polską wspólnotę i „Weselem” szukam sposobu, by ją skleić. „Wesele” uważam również za rzecz o teatrze i ludziach teatr tworzących. Zajmuję się teatrem, bo w teatrze szukam wspólnoty, czuję, że w niej jestem. Najważniejsza w projektach, które realizuję, jest zespołowość. Czuję się szczęśliwy, gdy na scenie jest sto osób, a ja nie muszę ograniczać się w inscenizacji. Wiem, że wspólnota jest możliwa i na tym opieram swoją wiarę. Wernyhora mówi „jutro”, zatem zapowiada przyszłość. Widzę w tym nadzieję, konieczną, bo świat do tego stopnia mnie boli, że bez niej chyba nie dałbym rady. „Wesele” jest też opowieścią o polskiej niemocy, o tym, że zatracamy
Z wizytą w Pałacu Prezydenckim
9W minioną środę mieliśmy okazję zwiedzać Pałac Prezydencki w Warszawie. Byliśmy m.in. w Sieni Wielkiej, Sali Orderu Orła Białego, Kaplicy, Sali Rokoko, Sali Białej im. Lecha Kaczyńskiego, Jadalni i Sali Kolumnowej. Niewątpliwie największe wrażenie zrobiła na nas ta ostatnia, gdyż jest to największe i najbardziej znane z relacji telewizyjnych pomieszczenie w Pałacu Prezydenckim. Wszystkie uroczystości, w których bierze udział większa liczba osób odbywają się właśnie w tej sali. To tu Prezydent powołuje i odwołuje rządy, nadaje tytuły naukowe, mianuje sędziów, nadaje stopnie generalskie, najwyższe odznaczenia i ordery państwowe. Ta sala była też świadkiem ważnych wydarzeń z najnowszej historii Polski. To w niej w 1955 roku władze PRL, ZSRR i państw bloku komunistycznego podpisały Układ Warszawski. W 1989 roku w tej sali przedstawiciele rządu spotkali się przy okrągłym stole z przedstawic
Zbiórka na leczenie Pani Marzeny Jackowskiej
W piątek (01.02.2024 r.), wolontariat szkolny zorganizował kiermasz ciast na leczenie i rehabilitację pani Marzeny Jackowskiej.
❤️Dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie wzięli udział w naszej akcji.❤️Dziękujemy za Wasze Wielkie Serca 💚 to dzięki Wam zbiórka pani Marzeny zostanie zasilona kwotą 2000 zł 😍😍😍😍https://pomagam.pl/tapg46?fbclid=IwAR3aylig9hNVhgo4_mOGGnYDocXy0RZn83jHuh74HRe3xVpXxx3WTqi_rhg
Współpracujemy z wydawnictwem WSIP
Kształcenie zawodowe w zawodzie Technik Informatyk
18 grudnia 2023r. mieliśmy przyjemność gościć u siebie w placówce Panią
Weronikę Chacz z Wydawnictwa Szkolnego i Pedagogicznego S.A. - asystenta ds. Wsparcia Pionu Sprzedaży.
Pani Weronika obserwowała zajęcia praktyczne klasy 1TI prowadzone przez nauczycielkę Magdalenę Grabowską.
Wycieczka do Warszawy
Świąteczny klimat wycieczki do stolicy.
23Klasy 2TI, 1TI, 3TI, 4TAK, 3TKTR wraz z Paniami Magdaleną Grabowską oraz Małgorzatą Kisiel wybrały się 21 grudnia 2023r. na wycieczkę do Warszawy. Zwiedziliśmy Stadion Narodowy trasą "Piłkarskie emocje" oraz mieliśmy możliwość zajrzeć do stacji dowodzenia. Jako rozrywkę nr 1 możemy oznaczyć Park Trampolin AIRO w Galerii na Łopuszańskiej. Polecamy serdecznie te miejsca. Nie mogliśmy będąc w stolicy, pominąć iluminacji świetlnych na Starówce. Spacerowaliśmy uliczkami otoczeni blaskiem ciepłego światła. Pomimo pochmurnego dnia i kapiącego deszczu, spędziliśmy wspaniałe chwile razem. Uczestnikami wycieczki była młodzież z różnych klas, co jeszcze bardziej sprzyjało wzajemnej integracji.
Życzenia
Szczęśliwego Nowego Roku
„Czwartki z humanistyką”
W czwartek, 14 grudnia 2023r. uczniowie Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim uczestniczyli w „Czwartkach z humanistyką”, które organizowane są przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Wzięliśmy udział w niezwykle ciekawych zajęciach: Najczęściej popełniane błędy logiczne, „Niewiasty od zawracania chmur” – o niezwykłych kobietach epok dawnych, Sztuka krojenia tortu – z historii dyplomacji, Mowa i komunikacja w zaburzeniach i Angielska radość – czy jest inna od polskiej?
Projekt Niguny
NIGUNY (NIE)PAMIĘCI to pomysł Mazowieckiego Instytutu Kultury na zgłębianie historii i dziedzictwa lokalnego wokół współistnienia Polaków i Żydów, ich przenikających się opowieści, współpamięci.
Uczniowie Zespół Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim wraz z Panią Martą Głażewską brali udział w projekcie Niguny (nie pamięci) i są również bohaterami filmu.
Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka
Dzień Praw Człowieka w Zespół Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim. Zapraszamy do obejrzenia filmiku przygotowanego przez uczniów klasy 2 LO: Natalię Jaroch, Karola Zbrzeznego, Macieja Jarocha, Michała Strzeleckiego i Filipa Kolodziejskiego
Konkurs
🎄🍪Konkurs dla uczniów naszej szkoły 🍪🎄 ❤️"Mazowiecka Chatka z Piernika"❤️ Zapraszamy uczniów:✅technikum żywienia i usług gastronomicznych,✅branżowej szkoły I stopnia - zawód kucharz✅oraz wszystkich chętnych uczniów Zespół Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim🟠Chcesz wykonać chatkę na konkurs zgłoś drużynę (max. 3 osobową) do pani Agnieszki Kacprzyckiej.🔸Organizatorami Konkursu są:• Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim• Dyrekcja Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim• Rada Rodziców przy Zespole Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim• Nauczycielki przedmiotów zawodowych gastronomicznych p. B. Szewczak-Smolińska, p. H. Szymańska, p. S. Rydzewska.🟧Regulamin Konkursu dostępny jest na stronie internetowej, Fb szkoły i u pań: Agnieszki Kacprzyckiej, Haliny Szymańskiej i S
Pomagamy potrzebującym
Dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszych uczniów, rodziców i nauczycieli mogliśmy wspomóc Noclegownię dla Osób Bezdomnych w Ostrołęce. Zbiórka przerosła nasze najśmielsze oczekiwania! Zebraliśmy trzynaście kartonów środków higienicznych! Dziękujemy wszystkim osobom, które nawet w najmniejszym stopniu przyczyniły się do tej akcji charytatywnej. Dziś odwiedziliśmy noclegownię i w ramach prezentu mikołajkowego przekazaliśmy zgromadzone artykuły. Zbiórkę zorganizowały: Małgorzata Kisiel i Anna Żeglińska.
Mapa jak malowana:)
Nowo wyremontowane sale nabierają barw, a wszystko to dzięki naszej młodzieży. Na zdjęciu praca twórcza uczniów z klasy II TAK, którzy pod kierunkiem p. Małgorzaty Kisiel tworzyli mapę świata z zaznaczeniem barw hipsometrycznych.
Konkurs "Droga Do przyszłości" - miejsce w półfinale
Uczniowie klasy 1 TI Filip Jaroch i Sebastian Brach przeszli ze swym pomysłem do drugiego etapu konkursu "Droga do przyszłości". Pod opieką Pani Magdaleny Grabowskiej będą zgłębiać tajniki druku 3D.
Serdecznie gratulujemy!
Drugi etap Ogólnopolskiego Konkursu Droga do Przyszłości to przestrzeń projektowa, w której uczniowie szkół ponadpodstawowych pokażą świat przyszłości w 3D. Naszym celem jest zachęcenie do stosowania technologii przyszłości w praktyce. Jedną z takich technologii, która ma olbrzymi potencjał i obecnie jest wykorzystywana w wielu dziedzinach życia i nauki jest druk 3D.
Dzień Czystego Powietrza
14 listopada obchodziliśmy Dzień Czystego Powietrza. Na lekcjach geografii graliśmy w gry smogowe, rozwiązywaliśmy krzyżówki i rebusy. A wszystko to dzięki współpracy z ESA - Edukacyjną Siecią Antysmogową
Monitorowanie i zwalczanie
przemocy w szkoleNowoczesna aplikacja i innowacyjny system wspierający szkoły w rozwiązywaniu problemów przemocy rówieśniczej.
Plan lekcji
Plan obowiązujący od 28 października:
oddzialy-indywidualny-listopad24.xlsx
nauczyciele-indywidualny-listopad24.xlsx
Plan obowiązujący od 13 stycznia 2025:
Jesteśmy też na:
Samorząd Uczniowski:
Kształcimy w zawodach: