• Porozumienie z firmą WeDo4u

          • Pan dyrektor Konrad Zysk podpisał porozumienie z firmą WeDo4u reprezentowaną przez prezesa zarzadu firmy pana Łukasza Mierzejewskiego.

            Celem porozumienia jest promocja nowoczesnych technologii i rozwiązań transmisyjnych/teleinformatycznych oraz podwyższenie poziomu ksztalcemia w zawodzie Technik informatyk.

          • Dzień Ziemi 2024

          • Nie wyrzucaj – podziel się!

            W ramach obchodów Dnia Ziemi już po raz kolejny zorganizowaliśmy Pchli Targ, którego głównym celem było promowanie ochrony środowiska i nadanie „drugiego życia” przedmiotom, które nie są już przydatne. Dziękujemy uczniom i nauczycielom za zaangażowanie!   

             

            Organizatorkami akcji były: Anna Żeglińska i Małgorzata Kisiel

          • Wycieczka do Gdańska

          • 19 kwietnia 2024

            W piątek, 19 kwietnia 2024r., udaliśmy się na wycieczkę do Gdańska, gdzie zwiedzaliśmy Europejskie Centrum Solidarności – miejsce upamiętniające rewolucję Solidarności i upadek komunizmu w Europie. Przenieśliśmy się do czasów PRL-u, kiedy nie było jeszcze smartfonów, buty kupowało się na kartki, a posiadanie paszportu było luksusem – aby odbyć podróż w czasie, w poszukiwaniu wolności.

            Poprzez archiwalne przedmioty, rękopisy, zdjęcia i projekcje wideo zanurzyliśmy się w historii. Największe wrażenie zrobiła na nas tablica 21 postulatów, wisząca podczas strajku w sierpniu ’80 na bramie Stoczni Gdańskiej im. Lenina. Widzieliśmy także: oryginalny plan stoczni; wózek akumulatorowy, który podczas strajku służył za środek transportu; miejsce pracy opozycjonistki Anny Walentynowicz; milicyjnego stara, jakim transportowano opozycjonistów; zrekonstruowaną Bramę nr 2 Stoczni Gdańskiej; przestrzeloną kurtkę Ludwika Piernickiego, 20-letniego stoczniowca, ofiary Grudnia ’70; plakaty wyborcze, a wśród nich najsłynniejszy – „W samo południe. 4 czerwca 1989”, autorstwa Tomasza Sarneckiego.

            Po tej wyjątkowej lekcji historii przyszedł czas na zwiedzanie z przewodnikiem Starego i Głównego Miasta, a także krótki spacer po plaży w Brzeźnie.

             

            Wycieczkę zorganizowały panie: Małgorzata Kisiel, Magdalena Grabowska i Dorota Czerwińska.

             

          • ZS w Ogólnopolskim Programie MMBE

          • Realizacja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Moje miasto bez elektrośmieci”

            W marcu ZS im. ŻAK przystąpił do realizacji wyżej wymienionego programu. Nauczyciele odpowiedzialni za realizację programu na terenie szkoły: p. Magdalena Grabowska, p. Michalina Kacprzycka.

            W ramach programu szkoła otrzymała bezpłatne pakiety materiałów tj.: plakaty edukacyjne dotyczące elektrośmieci oraz zużytych baterii. 25 kwietnia  zostanie przeprowadzona pierwsza głośniejsza zbiórka elektrośmieci na terenie naszej szkoły. Jest to dzień, kiedy w naszej szkole będziemy świętować Dzień Ziemii.

            Ogólnopolski Program Edukacyjny „Moje miasto bez elektrośmieci” jest projektem długofalowym, skierowanym zarówno do uczniów, nauczycieli i opiekunów, jak również całego otoczenia szkoły. Program został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Środowiska oraz Związku Miast Polskich.

            Fundusz Oświatowy jest integralną częścią Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Moje miasto bez elektrośmieci”, którego twórcą i organizatorem jest ElektroEko.

            Z Funduszu Oświatowego mogą korzystać szkoły ponadpodstawowe, które spełniają jednocześnie poniższe dwa warunki:

            – przystąpiły do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Moje miasto bez elektrośmieci”

            – realizują aktywnie działania edukacyjne i aktywnie uczestniczą w zbieraniu elektrośmieci.

            Zasady działania Funduszu Oświatowego są bardzo proste:

            szkoła realizuje program edukacyjny, w ramach realizowanego programu prowadzone są aktywne zbiórki elektrośmieci, wszystkie zebrane elektrośmieci są bezpłatnie odbierane przez ElektroEko i przekazywane do przetworzenia, za zebrane elektrośmieci szkoła otrzymuje kupony odpowiadające rodzajowi i masie oddanych odpadów,

            szkoły odsyłają kupony do Organizatora zgodnie z regulaminem Funduszu Oświatowego,

            masa zebranych elektrośmieci przeliczana jest na punkty (przeliczenia dokonuje ElektroEko),
            1 tona elektrośmieci to 1000 punktów Funduszu Oświatowego = 600 zł na pomoce dydaktyczne.

            punkty kumulowane są na indywidualnym koncie szkoły,  zebrane punkty wymieniane są przez szkoły na pomoce dydaktyczne z „Katalogu pomocy szkolnych”, pomoce dydaktyczne dostarczane są bezpłatnie bezpośrednio do szkoły, a ich fundatorem jest ElektroEko.

          • NASI OLIMPIJCZYCY!!!

          • NASI OLIMPIJCZYCY!!!

            12 kwietnia 2024r. ośmioro naszych uczniów wzięło udział w eliminacjach okręgowych XLVII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w Olsztynie.

            Reprezentowali nas:

            -w bloku agrobiznes: Adrian Olkowski i Kacper Kubacz- uczniowie klasy IV RA;

            - w bloku produkcja zwierzęca: Michał Zbrzezny (kl.IV RA) i Dariusz Żbikowski (III RA);

            - w bloku produkcja roślinna: Jakub Grabowski (IV RA) i Bartosz Skonieczny (III RA);

            - w bloku architektura krajobrazu: Aleksandra Olkowska i Maja Popławska- uczennica klasy III TK.

            Od wielu lat nasi uczniowie uczestniczą w rywalizacji i odnoszą sukcesy. Już samo wzięcie udziału w olimpiadzie to ogromne wyróżnienie i wskazanie najlepszych z najlepszych…

            W tym roku nasi uczniowie zdobyli trzy drugie miejsca: Adrian Olkowski, Dariusz Żbikowski i Bartosz Skonieczny. Ci uczniowie wezmą udział w etapie ogólnopolskim olimpiady, który odbędzie się pod koniec maja.

            Maja Popławska zajęła piąte miejsce.

            Indywidualne osiągnięcia naszych uczniów przełożyły się na sukces szkoły- Zespół Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim zajął II miejsce w rankingu szkół w Eliminacjach Okręgowych XLVII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Drodzy Uczniowie to dzięki Wam i Waszym Opiekunom…

            Jesteśmy z Was dumni!!!

          • Dzień Matematyki 2024

          • 14 marca w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Matematyki pod hasłem Urodzin Ludolfiny. W tegorocznej edycji odbyły się liczne konkursy indywidualne oraz międzyklasowe. Na uwagę zasługuje parada matematyków, konkurs recytatorski na rozwinięcie dziesiętne liczby π, konkurs fotograficzny oraz test na najlepszego matematyka szkoły. Powstały też dwie fantastyczne piosenki o matematyce – do posłuchania na naszym FB . Całość wydarzenia koordynowała nauczycielka matematyki p. Ewa Roman-Dominik.

            Dziękujemy za obecność i wsparcie w naszym przedsięwzięciu p. Sylwii Lalak - przewodniczącej Rady Rodziców

          • Forum Edukacyjne 2024 oraz XIII Młodzieżowe Targi Edukacji i Pracy w Ostrołęce

          • W dniu 20 marca 2024 r. w godz. 10.00 - 14.00, w Hali Sportowo-Widowiskowej im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce, ul. Traugutta 1 odbyło  się Forum Edukacyjne 2024 oraz XIII Młodzieżowe Targi Edukacji i Pracy.
            W wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas maturalnych z Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim.
            Nasi maturzyści mieli możliwość zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół wyższych i policealnych, usług instytucji rynku pracy oraz ofertami pracy.
            W czasie trwania targów uczniowie odwiedzali stoiska interesujących ich szkół, rozmawiali z przedstawicielami, otrzymali materiały informacyjne i uzyskali odpowiedzi na pytania i wątpliwości.
            Dziękujemy Panu Staroście Mirosławowi Augustyniakowi za zaproszenie i zorganizowanie przejazdu!
             

          • Uczniowie z ŻAK-a na „rzeczy o teatrze i ludziach teatr tworzących…”

          • W czwartek, 07 marca 2024r., uczniowie makowskiego ŻAK-a obejrzeli w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie spektakl „Wesele” na podstawie dramatu Stanisława Wyspiańskiego. Spektakl wyreżyserował Sławomir Narloch, który powiedział:

            „Wierzę w polską wspólnotę i „Weselem” szukam sposobu, by ją skleić. „Wesele” uważam również za rzecz o teatrze i ludziach teatr tworzących. Zajmuję się teatrem, bo w teatrze szukam wspólnoty, czuję, że w niej jestem. Najważniejsza w projektach, które realizuję, jest zespołowość. Czuję się szczęśliwy, gdy na scenie jest sto osób, a ja nie muszę ograniczać się w inscenizacji. Wiem, że wspólnota jest możliwa i na tym opieram swoją wiarę. Wernyhora mówi „jutro”, zatem zapowiada przyszłość. Widzę w tym nadzieję, konieczną, bo świat do tego stopnia mnie boli, że bez niej chyba nie dałbym rady. „Wesele” jest też opowieścią o polskiej niemocy, o tym, że zatracamy się w chocholim tańcu. Pan chce przełamać ów taniec nadzieją? Chcę go nasycić nadzieją. […]Robię, by tak rzec, młode „Wesele”, bo to na młodych ludzi spadnie zadanie pozszywania Polski. W tym jest nadzieja. Spektakl nie będzie kończył się chocholim tańcem, bo przeistoczy się on w pracę, zadanie dla młodych. Dotykająca nas niemoc zabija jakąkolwiek motywację. Tymczasem młodość, miłość, równość i tolerancja to są zadania dla nas. Tak to w spektaklu formułuję”.

            Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem. Przez niemal całą sztukę na scenie występowało około trzydziestu aktorów. Wśród nich byli uczniowie Policealnego Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka, które istnieje od 1991r. (specjalność: aktorstwo dramatyczne) i posiada uprawnienia szkoły publicznej, a co za tym idzie, ma prawo wydawania dyplomów państwowych w zawodzie aktora dramatu. Nieczęsto się zdarza, że spektaklowi towarzyszy muzyka na żywo. Tu się tak zadziało. W naszej ocenie, to jeszcze bardziej wpłynęło na wartość spektaklu.

            Po duchowej uczcie uczestniczyliśmy w warsztatach pedagogiczno-teatralnych „Teatr od kulis”, które prowadziła pani Barbara Święcicka, wykładowczyni  Policealnego Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka wraz ze swoimi studentami. To spacer połączony z zajęciami na scenach i w kulisach Teatru im. S. Jaracza, koncentrujący się na tożsamości miejsca i informacjach o procesie tworzenia spektakli teatralnych.Warsztaty nawiązywały do podwójnej polsko-niemieckiej historii Teatru, podkreślano magię i realizm miejsca, w którym widoczne są efekty pracy teatralnych rzemieślników, aktorów i reżyserów. Obejrzeliśmy też niezwykłą wystawę, otwartą pod koniec 2023r., „Kapsuła czasu”. Przeszliśmy teatralno-historycznym szlakiem, który pełen jest niespodzianek i tajemnic…

             

             

          • Z wizytą w Pałacu Prezydenckim

          • W minioną środę mieliśmy okazję zwiedzać Pałac Prezydencki w Warszawie. Byliśmy m.in. w Sieni Wielkiej, Sali Orderu Orła Białego, Kaplicy, Sali Rokoko, Sali Białej im. Lecha Kaczyńskiego, Jadalni i Sali Kolumnowej. Niewątpliwie największe wrażenie zrobiła na nas ta ostatnia, gdyż jest to największe i najbardziej znane z relacji telewizyjnych pomieszczenie w Pałacu Prezydenckim. Wszystkie uroczystości, w których bierze udział większa liczba osób odbywają się właśnie w tej sali. To tu Prezydent powołuje i odwołuje rządy, nadaje tytuły naukowe, mianuje sędziów, nadaje stopnie generalskie, najwyższe odznaczenia i ordery państwowe. Ta sala była też świadkiem ważnych wydarzeń z najnowszej historii Polski. To w niej w 1955 roku władze PRL, ZSRR i państw bloku komunistycznego podpisały Układ Warszawski. W 1989 roku w tej sali przedstawiciele rządu spotkali się przy okrągłym stole z przedstawicielami opozycji. 10 lat później, 26 lutego 1999 roku tutaj podpisano akt przystąpienia Rzeczpospolitej Polskiej do Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO), a 23 lipca 2003 przystąpienie do Unii Europejskiej. Po części oficjalnej zwiedzaliśmy Warszawę, ale od jej kryminalnej strony. Wycieczkę zorganizowały panie: Małgorzata Kisiel i Sylwia Białobrzewska.

          • Zbiórka na leczenie Pani Marzeny Jackowskiej

          • W piątek (01.02.2024 r.), wolontariat szkolny zorganizował kiermasz ciast na leczenie i rehabilitację pani Marzeny Jackowskiej.

            ❤️Dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie wzięli udział w naszej akcji.❤️Dziękujemy  za Wasze Wielkie Serca 💚 to dzięki Wam zbiórka pani Marzeny zostanie zasilona kwotą 2000 zł 😍😍😍😍https://pomagam.pl/tapg46?fbclid=IwAR3aylig9hNVhgo4_mOGGnYDocXy0RZn83jHuh74HRe3xVpXxx3WTqi_rhg

            Szczególne podziękowania za wsparcie naszej akcji kierujemy do Joanny Ostrowskiej – właścicielki apteki przy ul. Polnej, personelu Oddziału Internistyczno – Kardiologicznego i SOR w Makowie Maz., pracowników Spółdzielni Mieszkaniowej Jubilatka oraz bibliotekarek z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Makowie Maz.⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️

            ❤️Z całego serca dziękujemy całej społeczności Zespół Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim- dyrekcji, nauczycielom, pracownikom, uczniom oraz rodzicom na czele z przewodniczącą Rady Rodziców Panią Sylwią Lalak za udział w kiermaszu.❤️Dziękujemy za przygotowanie ciast, ciasteczek, rogalików pączków i innych słodkości:Paulinie Jackiewicz i pani Wiśniewskiej, Halinie Szymańskiej i Agnieszce Kacprzyckiej. Uczniom: Karolinie Bukowskiej, Mai Chełchowskiej, Małgorzacie Stepnowskiej, Dagmarze Napiórkowskiej, Piotrowi Szczygielskiemu, Hannie Mosakowskiej, Oldze Smolińskiej, Bartłomiejowi Kruszewskiemu, Aleksandrze Krzynie, Klaudii Ciok, Bartłomiejowi Marzelowi,  Julii Rulce, Kalinie Załęskiej, Weronice i Luizie Duda.❤️Za organizację kiermaszu dziękujemy:👉paniom: Kamili Napiórkowskiej, Grażynie Skrzecz, Monice Świąder i Agnieszce Kacprzyckiej👉uczniom: Hannie Mosakowskiej, Klaudii Zabielskiej, Natalii Sierak, Klaudii Ciok, Karolinie Bukowskiej, Maciejowi Domańskiemu, Julii Rulka, Maciejowi Pawłowskiemu, Nikoli Żeglińskiej.Serdecznie DZIĘKUJEMY ❤️😍To wielkie szczęście mieć wokół siebie tylu  wspaniałych ludzi. DZIĘKUJEMY  za okazane serce i wsparcie tej pięknej inicjatywy.😍Nasi absolwenci Paulina i Dawid Jackowscy, dziękują za pomoc w imieniu swojej mamy❤️❤️❤️

          • Współpracujemy z wydawnictwem WSIP

          • Kształcenie zawodowe w zawodzie Technik Informatyk

            18 grudnia 2023r. mieliśmy przyjemność gościć u siebie w placówce Panią 

            Weronikę Chacz z Wydawnictwa Szkolnego i Pedagogicznego S.A. - asystenta ds. Wsparcia Pionu Sprzedaży. 

            Pani Weronika obserwowała zajęcia praktyczne klasy 1TI prowadzone przez nauczycielkę Magdalenę Grabowską. 

            Przedstawienie działań:

            1. Obserwacja lekcji (45 min.) – zauważenie, jak taka lekcja wygląda, jak jest przedstawiony temat lekcji, z czego korzystają nauczyciele i jak reagują uczniowie.
            2. Pod koniec lekcji przekazanie uczniom ankiety – możliwość wypełnienia online po zeskanowaniu kodu QR, czas wypełnienia ok. 5 minut.
            3. Rozmowa z nauczycielem (15 min.) – poznanie realnych i aktualnych potrzeb związanych z nauczaniem kwalifikacji INF.02

            Bardzo dziękujemy za mozliwość wypowiedzenia się w kwestii materiałów, z ktorych juz pracujemy i odniesienie się do każdej dygresji. Z niecierpliwością oczekujemy na nowości od wydawnictwa.

          • Wycieczka do Warszawy

          • Świąteczny klimat wycieczki do stolicy.

            Klasy 2TI, 1TI, 3TI, 4TAK, 3TKTR wraz z Paniami Magdaleną Grabowską oraz Małgorzatą Kisiel wybrały się 21 grudnia 2023r. na wycieczkę do Warszawy. Zwiedziliśmy Stadion Narodowy trasą "Piłkarskie emocje" oraz mieliśmy możliwość zajrzeć do stacji dowodzenia. Jako rozrywkę nr 1 możemy oznaczyć Park Trampolin AIRO w Galerii na Łopuszańskiej. Polecamy serdecznie te miejsca. Nie mogliśmy będąc w stolicy, pominąć iluminacji świetlnych na Starówce. Spacerowaliśmy uliczkami otoczeni blaskiem ciepłego światła. Pomimo pochmurnego dnia i kapiącego deszczu, spędziliśmy wspaniałe chwile razem. Uczestnikami wycieczki była młodzież z różnych klas, co jeszcze bardziej sprzyjało wzajemnej integracji.

            Dziękujemy za organizację Pani Martynie Kaczmarczyk z biura podróży Dzieciuchowo Travel.

          • „Czwartki z humanistyką”

          • W czwartek, 14 grudnia 2023r. uczniowie Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim uczestniczyli w „Czwartkach z humanistyką”, które organizowane są przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Wzięliśmy udział w niezwykle ciekawych zajęciach: Najczęściej popełniane błędy logiczne, „Niewiasty od zawracania chmur” – o niezwykłych kobietach epok dawnych, Sztuka krojenia tortu – z historii dyplomacji, Mowa i komunikacja w zaburzeniach i Angielska radość – czy jest inna od polskiej?

            Było dużo wiadomości, ale też sporo niezwykle zabawnych anegdotek…

            Po zajęciach na UWM-ie zwiedzaliśmy Muzeum Warmii i Mazur. Tu wysłuchaliśmy opowieści o życiu Mikołaja Kopernika oraz odwiedziliśmy komnaty, w których mieszkał i pracował. Zobaczyliśmy dzieła sztuki z okresu średniowiecza i baroku, które stanowią bogaty przekrój ikonografii chrystologicznej, m.in. twórczość obrazującą sceny z życia Chrystusa, a także próbującą dotknąć relacji między Chrystusem, a Bogiem Ojcem, Chrystusem, a Matką Boską.Wśród przedstawionych wątków ikonograficznych dostrzec można rzeźbę prezentującą motyw Pietas Patris – przedstawienie Boga Ojca podtrzymującego ciało zmarłego Jezusa. Zwiedziliśmy też wystawę Galeria portretu holenderskiego. Pobyt w muzeum połączony było z warsztatami muzealnymi. Tu też świetnie się bawiliśmy.

            Pobyt w Olsztynie zakończyliśmy spacerem po starówce. Tu czuje się już zbliżające się Święta Bożego Narodzenia… Do domu wróciliśmy bardzo zadowoleni. Opiekę nad uczniami sprawowali: A.Stolarczyk, P.Jakubowicz, W.Kowalczyk.

             

          • Konkurs

          • 🎄🍪Konkurs dla uczniów naszej szkoły 🍪🎄 ❤️"Mazowiecka Chatka z Piernika"❤️ Zapraszamy uczniów:✅technikum żywienia i usług gastronomicznych,✅branżowej szkoły I stopnia - zawód kucharz✅oraz wszystkich chętnych uczniów Zespół Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim🟠Chcesz wykonać chatkę na konkurs zgłoś drużynę (max. 3 osobową) do pani Agnieszki Kacprzyckiej.🔸Organizatorami Konkursu są:• Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim• Dyrekcja Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim• Rada Rodziców przy Zespole Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim• Nauczycielki przedmiotów zawodowych gastronomicznych  p. B. Szewczak-Smolińska, p. H. Szymańska, p. S. Rydzewska.🟧Regulamin Konkursu dostępny jest na stronie internetowej, Fb szkoły i u pań:  Agnieszki Kacprzyckiej, Haliny Szymańskiej i Sylwii Rydzewskiej.

    • Kontakty

      • Zespół Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim, ul. Duńskiego Czerwonego Krzyża 7
      • 29 71 71 269
      • ul. Duńskiego Czerwonego Krzyża 7 06-200 Maków Mazowiecki Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych