• 7 miejsce w Polsce

• Adam Chyliński i Krzysztof Falba w dniach 27-28.05.23r brali udział w eliminacjach centralnych OWiUR w bloku Agrobiznesu, Adam zajął 7 miejsce w Polsce. Gratulujemy!

• Akademia Samorządu

•  Akademia Samorządu – projekt skierowany do młodych ludzi, których pasjonują obszary funkcjonowania samorządu, instytucji publicznych oraz działalność społeczno-polityczna. Trzy uczennice z naszej szkoły : Kamila Żbikowska, Aleksandra Fulara i Julia Napiórkowska, wzięły udział w tym wyjątkowym przedsięwzięciu .

Podczas sześciu weekendowych spotkań uczennice rozwijały swoje umiejętności uczestnicząc w warsztatach oraz prelekcjach. Zagadnienia, jakie były poruszane, koncentrowały się nie tylko wokół tematów europejskich i roli młodzieży w kształtowaniu polityki UE w tym zakresie, dotyczyły także zagadnień związanych z samorządem, sportem i kulturą. Projekt  realizowany był  przez Fundację Centrum im. Władysława Grabskiego a finansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+.

• Urodziny Ludolfiny

• Dzień Matematyki i zmagania z tym dniem związane uznajemy za zakończone. Długo przyszło czekać na wyniki, ponieważ  prac wykonanych i nadesłanych przez uczniów było bardzo dużo. Nasz coroczny konkurs organizowany w dniu urodzin Ludolfiny cieszy się sporym zainteresowaniem, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni.

Chcielibyśmy ogłosić ostateczne sukcesy i zdać mini fotorelację z przebiegu różnych aktywności. Mianowicie najbardziej zaangażowaną klasą, która wykonała wszystkie zadania była klasa:

- 1LO Pani A. Kacprzyckiej oraz 2 TI P. E. Roman-Dominik, która zajęła ex aequo 1. miejsce

- 2. miejsce 2TRK Pani A. Żeglińskiej

-3. miejsce 4RTp Pani A. Goździewskiej oraz wyróżnienia dla klas 1TI wraz z 1TUF.

Tytuł Najlepszego Matematyka Żak zdobył Mateusz Gołota z klasy 3TU.

Piosenkę z okazji Urodzin Ludolfiny przygotował Mikołaj Żegliński z klasy 1 TI, zdobywając 1. miejsce w swej kategorii oraz Amelia Rozbicka 1LO wraz z Zuzanną Traczyk 2TI, które uklasowały się na 2. miejscu.

Nagrodzone zdjęcia ukazujące matematykę w życiu codziennym wykonały Joanna Chełchowska z klasy 2TK oraz Oliwia Kobylińska z klasy 1LO.

Całą ozdobą Święta liczby "pi" były osoby, które przebrały się tego dnia za znaną osobę w świecie matematyki.

Dziękujemy wszystkim, którzy chcieli się z nami po raz kolejny pobawić. Szczególne podziękowania należą się sponsorom nagród, a są nimi: Jacek Dmochowski firma Agro-Metal ul. Kolonia 17 Rzekuń, Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Zespołu Szkół im. Żak w Makowie Mazowieckim oraz Rada Rodziców z przewodniczącą p. Sylwią Lalak.