• Pchli Targ - super sprawa!

• 25 kwietnia naszej szkole odbył się Pchli Targ. Wydarzenie zorganizowane było w związku z obchodami Dnia Ziemi i miało na celu propagowanie ochrony środowiska, a także nadania „drugiego życia” przedmiotom, które są już nieprzydatne.

Uczniowie wraz z nauczycielami przynieśli do szkoły m.in. przeczytane książki, gry, zabawki, bibeloty i płyty.

Przedstawiciele klas tworzyli swoje stoiska i zachęcali do nabycia eksponowanych przedmiotów za symboliczną kwotę, która zostanie przeznaczona na cel charytatywny. Dzięki zaangażowaniu uczniów udało nam się zebrać 765 zł!!!

Organizatorami akcji byli: p. Wiesława Otłowska, p. Małgorzata Kisiel, p. Anna Żeglińska i p. Monika Gąsiorowska.

• Wyniki VI Powiatowego Konkursu Orki

• 1 miejsce Adrian Borkowski, kl. IV RA – ZS im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim

2 miejsce Szymon Kamiński, kl. III RA - ZS im. T. Kościuszki w Krasnosielcu

3 miejsce Jakub Pszczoła , kl. III RA– ZS im. T. Kościuszki w Krasnosielcu

Dyplomu za udział w konkursie otrzymali:

Jakub Rawa– kl. I technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki- ZS im. Jana Pawła II w Różanie

Mikołaj Krzyżewski- kl. I technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki  - ZS im. Jana Pawła II w Różanie

Wiktor Dębek, kl. II RA- ZS im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim

W tym roku została także  przyznana NAGRODA PUBLICZNOŚCI, którą otrzymał Adrian Borkowski, kl. IV RA – ZS im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!!!

Skład Komisji Konkursowej:

Przewodnicząca: Pani Barbara Karol

Członkowie:       Pan  Adam Miecznikowski

Pan  Grzegorz Jaworski

Pan Andrzej Szczepański

VI Powiatowy Konkurs Orki został zrealizowany dzięki znaczącemu wsparciu finansowemu i rzeczowemu życzliwych nam  ludzi i instytucji.

Serdecznie dziękujemy:

- Pani Monice Białobrzewskiej - prezes zarządu MSM Polmlek

- Państwu Andrzejowi i Małgorzacie Bojarskim- dom weselny ,,Monika”

- Panu Dariuszowi Bojarskiemu – firma BOCAR

- Panu Adamowi Chmielewskiemu – firma transportowa, Chyliny

-  Panu Igorowi Chrzanowskiemu – firma handlowo-usługowa Viris

-  Pani Annie Długołęckiej – cukiernia, piekarnia Klementynka

- Panu Markowi Dobrzyńskiemu – właścicielowi piekarni

- Panu Andrzejowi Grabowskiemu – właścicielowi grupy kapitałowej Polmlek

- Państwu Jolancie i Tomaszowi Grabowskim – firma Jolmet

- Panu Romanowi Grabowskiemu- prezesowi  zarządu Spółdzielni Zaopatrzenia   i Zbytu

- Panu Arturowi Laskowskiemu -firma transportowa w Czarnowcu

- Panu Sergiuszowi  Martyniukowi – prezesowi zarządu Firmy Pronar

- Panu Marcinowi Nowotka – dyrektorowi handlu i marketingu firmy Pronar

- Panu Rafałowi Modzelewskiemu – firma Centrobud

- Panu  Tadeuszowi Morce – firma AUTOHIT s.c.

- Panu Pawłowi Pomaskiemu – firma POMAUTO

- Panu Włodzimierzowi Wiśniewskiemuwłaściciela  firmy LABO

-Panu Mariuszowi Zalewskiemu- właścicielowi firmy ADAL

- Panom Sławomirowi i Wiesławowi Załęskim – właścicielom firmy ROLBRAT

-właścicielom stacji paliw GOZANA

• Brawo Panowie! Jesteśmy z Was dumni!!!...

• W piątek, 14 kwietnia 2023 r., na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie,  odbyły się  eliminacje okręgowe XLVI edycji Olimpiady Wiedzy               i Umiejętności Rolniczych.

Nasi uczniowie technikum, w zawodzie technik agrobiznesu, od wielu lat biorą udział w tych eliminacjach.

W bloku agrobiznes  naszą szkołę reprezentowali:  Adam Chyliński i Krzysztof Falba- uczniowie klasy IV technikum, a w bloku produkcja zwierzęca –Bartosz Skonieczny, uczeń klasy II.

Konkurencja była ogromna, ale nasi uczniowie powtórzyli sukces z roku 2022r.

Adam Chyliński- zajął pierwsze miejsce ( w ubiegłym roku zajął I miejsce w eliminacjach ogólnopolskich, po wygraniu eliminacji okręgowych), a Krzysztof Falba- drugie miejsce ( w ubiegłym roku był laureatem  w eliminacjach ogólnopolskich, po zajęciu II miejsca w  eliminacjach okręgowych).

Jesteśmy także bardzo dumni z Bartka Skoniecznego, który jest dopiero w klasie drugiej, a już pokonał swoich starszych kolegów w eliminacjach szkolnych                    i reprezentował nas na eliminacjach okręgowych. Wiemy, że ma ogromny potencjał i determinację, aby podążyć śladem swoich starszych kolegów.                   Tego serdecznie Barkowi życzymy.