Rok szkolny 2020/2021 był wyjątkowy. Trudny a zarazem fascynujący. Obfitował w wiele fantastycznych wydarzeń. Uczniowie i nauczyciele realizowali innowacyjne projekty, nie zabrakło spektakularnych sukcesów. Pomimo zdalnego nauczania uczniowie spisali się na medal. Teraz nadszedł czas na zasłużony wypoczynek.
Aktualności
Koniec na ten rok:)
Reintegracja w najlepszym wydaniu:)
- 3
Po długiej i uciążliwej nieobecności w szkole, trudach zdalnego nauczania i braku kontaktu z rówieśnikami - nadrabiamy. Ostatnie dni przed kolejnym rozstaniem spędzaliśmy wspólnie. Bawiliśmy się wyśmienicie:)
Mamy To !!!!
Ogólnopolska Olimpiada ,,Zwolnieni z teorii" - My wśród laureatów!!! Brązowy Wilk w naszych rękach. Tysiące projektów w całej Polsce. Nasi uczniowie w setce najlepszych. Dziękujemy partnerom projektu ,,Chillout Zone" - bez Was nie byłoby to możliwe. Szczególne podziękowania dla Starosty Makowskiego Pana Zbigniewa Romana Deptuły oraz Dyrektora Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim Pana Konrada Zyska.
Dziękujemy również:
- Centrum Dialogu Kulturowego ,, Dom Wesołka"
- Gospodzie ,, Pazibroda"
- SL - TRANS Sylwia Lalak
- Kwiaciarni Szafirek Iwona Krupińska
- MDK w Makowie Mazowieckim
- NETbis
- Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim
- Pracowni Makijażu - Klaudia Reczek
!!!
Kuchnia mazowiecka w nowoczesnym wydaniu.
Od 25 maja do 1 czerwca 2021 r. 38 uczniów klasy 2 T G i 2 TGp uczestniczyło w cyklu szkoleń warsztatowych na temat kuchni mazowieckiej . Warsztaty zorganizowane były w trwającej od marca w naszej szkole innowacji pedagogicznej „Kuchnia mazowiecka z zastosowaniem nowoczesnych technik kulinarnych wraz z obsługą konsumenta”. Uczniowie poznawali tajniki kuchni regionalnej, ale w nowoczesnej odsłonie z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu gastronomicznego. Szkolenie poprowadził Pan Marcin Siuda. Pod jego czujnym okiem uczniowie przygotowali – pierś z kurczaka z kaszą jaglaną i brukselką, pierogi z kaczką w bulionie kaczym, policzki wieprzowe z sosem rozmarynowym duszoną kapustą i puree z ziemniaków z chrzanem. Na deser była szarlotka oraz sorbet malinowy i arbuzowy z tymiankiem i miętą.
Program innowacji pedagogicznej pt. „Sporządzanie potraw kuchni regionalnej (mazowieckiej) z podstawami obsługi kelnerskiej” opracowany jest dla klas technikum żywienia i usług gastronomicznych w ramach projektu "Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego" (Nr Projektu: RPMA.10.03.01-14-9213/17) realizowany w ramach Osi priorytetowej X "Edukacja dla rozwoju regionu", Działania 10.3 "Doskonalenie zawodowe", Poddziałania 10.3.1 "Doskonalenie zawodowe uczniów" Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020"
Najlepsze
Uczennice naszej szkoły najlepiej recytowały wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego 👍🏆👏👏👏Dziś w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Szelkowie odbyło się rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Recytatorskiego. W rywalizacji wzięło udział 8 uczniów Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej a na uroczystość zostały zaproszone trzy uczennice wraz z nauczycielką języka polskiego panią wicedyrektor Wiesławą Kowalczyk. W kategorii szkół ponadpodstawowych trzy pierwsze miejsca zajęły : 1 miejsce - Magdalena Bielak z kl. 2 TG, 2 miejsce - Maria Koczara z kl. 2 TEp, 3 miejsce – Aleksandra Gałecka z kl. 2 TEp. Gratulujemy nagrodzonym oraz wszystkim, którzy odważyli się recytować wiersze wybitnego poety.
Podsumowali projekt
Po roku ciężkiej pracy, pięcioro uczniów klasy III technikum architektury krajobrazu i technikum usług fryzjerskich zakończyło projekt społeczny w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady ,, Zwolnieni z teorii''.Już za chwilę odbiorą międzynarodowe certyfikaty za prowadzenie takiego projektu. Wielkie brawa!!!
Więcej informacji
tutaj:
Dzień sportu
- 14
Jak było? Zdjęcia mówią same za siebie😄Dziękujemy Panu dyrektorowi Konradowi Zyskowi za wspaniałą inicjatywę. Nauczycielom wychowania fizycznego za przygotowanie emocjonujących konkurencji. Szczególne brawa dla Pani Aleksandry Zakrzewskiej i Pana Pawła Chełchowskiego. Chcemy więcej!!!
Ważne!
Zwolnieni z teorii
W dniu 28 maja podsumowaliśmy projekt społeczyny - Chillout Zone, realizowany w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z teorii. Prowadziła go piątka Naszych uczniów: Sandra Tyburska, Karolina Bonisławska, Robert Rebeliński , Łucja Wronowska i Hubert Leśnik.
Prace nad inicjatywą trwały cały rok szkolny. Uczniowie w ramach projektu zaplanowali stworzenie trzech stref relaksu dla uczniów. Samodzielnie prowadzili rozmowy ze sponsorami i pozyskiwali środki.
Podsumwanie projektu zakończyło się uroczystym spotkaniem ze sponsorami przy kawie i ,,chilloutowym torcie".
Swoją obecnością zaszczycili Nas darczyńcy i wykonawcy:
Wicestarosta Makowski Pan Dariusz Wierzbicki;
Dyrektor Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim Pan Konrad Zysk;
Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Sylwia Lalak;
Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowiecim Pani Magdalena Bonisławska;
Wykonawcy - Pan Mariusz Bugaj i Pan Jacek Klik;
Dziękujemy!!! Bez Was nic nie byłoby możliwe:)
Więcej:
Akcja rekrutacja
"Science SOS - porozmawiajmy o żywności"
Klasa 2 TG wzięła udział w akcji edukacyjnej "Science SOS - porozmawiajmy o żywności" i wysłuchała wykładu poprowadzonego przez Panią dr hab. inż. Urszulę Krupę-Kozak pt. Dieta bezglutenowa – czy to lepszy wybór. Uczniowie mieli okazję porozmawiać o żywności, jej bezpieczeństwie i zdrowym odżywianiu. Dowiedzieli się również: jaki wpływ ma gluten na organizm człowieka, jakie choroby są zależne od spożycia glutenu, na czym polega dieta bezglutenowa, jakie są produkty dozwolone w diecie bezglutenowej, jak jest popularność diety bezglutenowej w Polsce i na świecie. Po zakończeniu wykładu uczniowie wzięli udział w interaktywnym teście. Najlepszy wynik z testu uzyskała Edyta Kuciej, Martyna Zabielska i Wiktoria Bazydło. Gratulujemy dziewczynom.
Mamy nadzieję na dalszą współpracę z Instytutem Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie
Akcja "Science SOS" odbywa się w ramach międzynarodowego projektu #AnnualFoodAgenda finansowanego przez Europejską Wspólnotę Wiedzy i Innowacji EIT Food, który ma na celu podniesienie wiedzy konsumentów na temat zdrowego odżywiania i bezpieczeństwa żywności.
Nasza oferta dla Was :)
Nie może Cię zabraknąć
Już czas
Wniosek i informacje na temat rekrutacji na rok szkolny 2021/2022,
która będzie odbywać się drogą elektroniczną, znajdziesz na stronie:
https://powiatmakowski.edu.com.pl/kandydat/app/access_locked.html
W przypadku pojawienia się problemów przy wypełnianiu wniosku
zapraszamy do szkoły. Służymy pomocą przy stanowisku komputerowym.
Jak jeden dzień...
Po czterech latach nauki dnia 30 kwietnia, w warunkach reżimu sanitarnego, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021 klas maturalnych.
Uczniowie klas: IV TUF/TAK, IV TE/RA, IV TG odebrali dyplomy, nagrody oraz świadectwa ukończenia szkoły. Absolwenci podziękowali wychowawcom i dyrekcji za pracę i opiekę.
Harmonogram matur
Z szacunku dla rolników i rolnictwa
Nie mogło Nas zabraknąć w tym projekcie:)
więcej informacji:
Uczymy się od najlepszych
- 1
23 i 24 kwietnia nauczycielki przedmiotów gastronomicznych wzięły udział w pierwszym etapie innowacji pedagogicznej pt. „Sporządzanie potraw kuchni regionalnej (mazowieckiej) z podstawami obsługi kelnerskiej” opracowany dla klas technikum żywienia i usług gastronomicznych w ramach projektu "Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego" (Nr Projektu: RPMA.10.03.01-14-9213/17) realizowany w ramach Osi priorytetowej X "Edukacja dla rozwoju regionu", Działania 10.3 "Doskonalenie zawodowe", Poddziałania 10.3.1 "Doskonalenie zawodowe uczniów" Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020"
Szkolenie w ramach programu innowacji poprowadził trener pan Marcin Siuda – kucharz z wykształcenia, doświadczenia i zamiłowania, wielbiciel kuchni japońskiej, stale podnoszący swoje kwalifikacje, właściciel sushi baru Nabo Sushi Rolla w Radomiu.
Nauczyciele brali udział w cyklu szkoleń warsztatowych związanych ze sporządzaniem tradycyjnych potraw kuchni mazowieckiej. Celem zajęć warsztatowych było aktywne zaangażowanie każdego uczestnika w pracę. Nabywanie wiedzy i rozwijanie umiejętności odbyło się przez pracę indywidualną z wykorzystaniem technik aktywnego uczenia się. Podczas zajęć warsztatowych w zależności od rodzaju zadania, uczestnicy wykonywali ćwiczenie po wcześniejszym wstępie i pokazie trenera, bądź „krok po kroku” razem z trenerem.
Podczas intensywnego dwudniowego szkolenia nauczyciele pod czujnym okiem trenera wykonali 14 potraw, m.in.: pasztet z wędzonego pstrąga z musem z buraka i sosem pietruszkowym, polędwiczki wieprzowe z kasza jaglaną i porem (metodą sous vide), poliki wołowe z topinamburem i jarmużem, sandacza z sosem szpinakowym i risotto, schab sous vide z pieczonymi ziemniakami i pomidorami oraz sernik z białą czekoladą w kąpieli wodnej.
Było miło, smacznie i inspirująco.
O kolejnych wydarzeniach związanych z realizacją projektu będziemy informować na bieżąco.
A w mediach...MY:)
Archiwum Aktualności