Komputerowa wizualizacja budynku B - projekt wykonany przez ucznia kl 2TUp - Norberta Piaseckiego.
Praca została wykonana w programie SketchUp make 2017, generowana dodatkiem V-Ray.
Komputerowa wizualizacja budynku B - projekt wykonany przez ucznia kl 2TUp - Norberta Piaseckiego.
Praca została wykonana w programie SketchUp make 2017, generowana dodatkiem V-Ray.
VI Powiatowy Konkurs Ortograficzny „ORTOGRAFIA NA MEDAL” -organizowany pod patronatem STAROSTY POWIATU MAKOWSKIEGO- z powodu pandemii koronawirusa przebiegał inaczej niż zwykle. Wszyscy uczestnicy wykonywali zadania konkursowe w szkołach macierzystych. 26 lutego 2021 r. trzy uczennice reprezentujące Zespół Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim przystąpiły do konkursu.
Po zakończeniu zmagań z trudnym językiem polskim prace zostały spakowane do koperty i przesłane do organizatora konkursu.
Dziękujemy uczennicom naszej szkoły za udział w konkursie i życzymy sukcesów.
Jeżeli identyfikujesz się z tymi obrazami to może być właśnie to – NASTOLETNIA DEPRESJA, której doświadcza 8-15% nastolatków. Jednak nie musisz być z Nią sam. Są ludzie, instytucje i fora internetowe gdzie znajdziesz pomoc https://forumprzeciwdepresji.pl/ . Szukaj je również w zakładce Uczniowie i rodzice → Pomoc psychologiczno-pedagogiczna.
Podczas stażu nasi uczniowie w dni robocze odbywali przede wszystkim praktyki zawodowe. Podzielni na mniejsze podzespoły pracowali na hotelowej kuchni przyrządzając greckie dania na każdy posiłek, obsługiwali bufet oraz salę restauracyjną. Zapoznali się z praktyczną pracą kucharza oraz kelnera, nauczyli się obsługiwać urządzenia gastronomiczne, zapoznali się z recepturą różnych dań i poznali greckie produkty.
Film wykonała Joanna Popielarska z klasy II TG:)
KONKURS MIKOŁAJKOWO-ŚWIĄTECZNY rozstrzygnięty:
1 miejsce: Aleksandra Gałecka z kl. 2 TEp
2 miejsce: Natalia Chełchowska z kl. 1 TF
3 miejsce: Arkadiusz Mosakowski, Jan Szczepankowski
i Kacper Mikołowski z kl. 4 RA
Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród a uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy udanych występów
Certyfikaty za staż zawodowy w Grecji :)
18 grudnia 2020 r. p. Daria Zyga – organizatorka stażu w obecności dyrekcji szkoły wręczyła certyfikaty oraz dokumenty Europass Mobilność potwierdzające nabyte kompetencje i kwalifikacje.
To już kolejni uczniowie Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim, kształcący się w technikum żywienia i usług gastronomicznych z klas II i III odbyli praktyki zawodowe w greckich przedsiębiorstwach branży gastronomicznej.
W ramach projektu pt. „Praktyki w Grecji krokiem w zawodową przyszłość polskiej młodzieży” nr 2019-1-PL01-KA102-064537, realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+, sektora Kształcenie i szkolenia zawodowe, na staż zawodowy wyjechało tym razem 35 uczniów wraz z opiekunami ze szkoły.
Podczas stażu uczniowie w dni robocze odbywali przede wszystkim praktyki zawodowe. Podzielni na mniejsze podzespoły pracowali na hotelowej kuchni przyrządzając greckie dania na każdy posiłek, obsługiwali bufet oraz salę restauracyjną. Zapoznali się z praktyczną pracą kucharza oraz kelnera, nauczyli się obsługiwać urządzenia gastronomiczne, zapoznali się z recepturą różnych dań i poznali greckie produkty.
W czasie wolnym od praktyk uczniowie poznawali grecką kulturę oraz zwiedzali najważniejsze atrakcje turystyczne regionu.
„Tego wyjazdu nie da się opisać słowami- nie tylko nowe doświadczenia zawodowe ale piękne widoki, słońce, Masyw Olimpu i Morze Egejskie…” – tak o stażu w Grecji rozpoczyna swoją wypowiedź jedna z uczennic.
Ks. Krzysztof dla Chillout Zone - Zespół Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim
Dla nas to sztos i mega wyróżnienie. Kto rozpoznaje tę osobę? Posłuchajcie, popłyńcie...
Oto oni: Łucja, Sandra, Karolina, Robert i Hubert - uczniowie klasy III FT, którzy zdecydowali się przystąpić do Ogólnopolskiej Olimpiady - Zwolnieni z Teorii. Wystartowali oni aż z dwoma projektami społecznymi. Poczynania tej super drużyny możecie śledzić tutaj:
26 listopada w siedzibie Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie, odbyła się prelekcja historyczna dr Wojciecha Borkowskiego, zorganizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Krasnosielckiej. Spotkanie poświęcone było badaniom archeologicznym prowadzonym w naszym regionie, czyli w gminach powiatu przasnyskiego i makowskiego a dokładnie w dolinie Orzyca, Drążdzewie Małym i Chorzelach. W tym wyjątkowym wydarzeniu udział wzięli uczniowie naszej szkoły: Aleksandra Krośkiewicz ( IITGp) i Adrian Małkowski (IIRA).
Marta Techmańska ( I TE), Marta Wiśniewska ( II TGp) oraz Kacper Gołębiewski (I TAK) biorą udział w projekcie ,, Zostań ambasadorem akcji CZYTAJ.PL". Patronuje im Dyrektor Zespołu Szkół im. ŻAK - p. Konrad Zysk. Czekajcie na więcej... :)
Powered by aSc EduPage