• Kurs autoprezentacji i wystąpień publicznych

• W ramach projektu „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego” 20 uczniów technikum odbyło kurs autoprezentacji i wystąpień publicznych. Szkolenie pomogło uczestnikom zdefiniować własne możliwości i umiejętnie oraz wyeksponować swoje mocne strony podczas prezentacji wyników pracy. Ćwiczenia praktyczne proponowane w trakcie szkolenia pozwoliły skutecznie wykorzystać zdobyte kwalifikacje. Szkolenie obejmowało wiedzę i umiejętności z zakresu autoprezentacji i wystąpień publicznych, radzenia sobie ze stresem i automotywacji. Na spotkaniu uczniowie poznali podstawy przemawiania przed grupą, kontrolowania tremy, przygotowania struktury wystąpienia i profesjonalnej prezentacji. Po zakończonym szkoleniu odbył się certyfikowany egzamin zewnętrzny VCC Select Competences. Zdany egzamin nadał uczniom kwalifikacje. Po ukończeniu kursu każdy uczestnik otrzymał zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

• MAMY TO!!!

• 47 uczniów z technikum żywienia i usług gastronomicznych w ramach projektu „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego”  zdało pozytywnie certyfikowany egzamin  zewnętrzny VCC Select Competences i uzyskało dodatkowe kwalifikacje w zakresie „Usług kelnerskich”  i „Kucharz z elementami dietetyki”.

Gratulujemy !!!

• Urodziny Ludolfiny

• Międzynarodowy Dzień Liczby Pi jest obchodzony co roku 14 marca. Datę wybrano oczywiście nieprzypadkowo – 3.14 to początek wartości tej matematycznej stałej. Co ciekawe, to także data urodzin Alberta Einsteina i wybitnego polskiego matematyka – Władysława Sierpińskiego. Od 2020 roku, na mocy proklamacji UNESCO, 14 marca to Międzynarodowy Dzień Matematyki. Dziś w naszej szkole świętowaliśmy Urodziny Ludolfiny, bo tak nazywa się liczba Pi. Każda klasa miała do wykonania zadania - musiała przygotować reklamę matematyki, pomoc dydaktyczną, transparent oraz krótką informację dotyczącą konkretnego matematyka. W czasie lekcji po szkole chodzili Pitagoras (Patryk Tupacz z 1TI), Tales z Miletu (Wiktor Tyburski z 1TI) oraz François Viète (Mateusz Napiórkowski z TI) i rozdawali klasom krzyżówki matematyczne. Tego dnia odbył się również test matematyczny na Najlepszego Matematyka ŻAK 2022 - został nim Łukasz Szczepanski z kl.3RAp. Klasa 3TG mile nas zaskoczyła i zadbała o nasze podniebienia – metrowiec, babeczki i sernik były przepyszne. Odbył się też konkurs na recytację / rapowanie (lub inny styl) ROZWINIĘCIA DZIESIĘTNEGO LICZBY PI oraz konkurs fotograficzny pt. „MATEMATYKA JEST WSZĘDZIE”. Rozstrzygnięcie wszystkich konkursów odbędzie się w przyszłym tygodniu. Wszystkim uczniom biorącym udział w dzisiejszym święcie oraz zaangażowanym nauczycielom serdecznie dziękujemy. Nad całością czuwały panie Magdalena Grabowska i Ewa Roman-Dominik.

• Kraina Słodkości

• Szkolenie dla nauczycieli

"Kraina słodkości - czekolada, kawa i torty okolicznościowe" to szkolenie poprowadzone przez panią Beatę Świąder, w którym uczestniczyły nauczycielki przedmiotów gastronomicznych (i nie tylko) 20lutego 2022r. Szkolenie było zorganizowane w ramach projektu „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego”.

Program szkolenia (innowacji pedagogicznej) obejmował dwie części tematyczne:

cz.1- czekolada i kawa

- temperowanie czekolady

- praliny z nadzieniami

- trufle formowane

- kawa- dlaczego i jak „dopełnia” czekoladę

cz.2 – torty okolicznościowe

- sporządzanie, dekorowanie i przechowywanie tortów,

- klasyczny tort okolicznościowy z nutą kawy

- tort nowoczesny- bezglutenowy egzotyczny

- dekoracje tortów

- ganache

- pisanie czekoladą,

- dekoracje z czekolady

Było twórczo, pouczająco i bardzo słodko.

Dziękujemy pani Beacie Świąder za: profesjonalizm, zaangażowanie, cierpliwość i przekazaną wiedzę.

• Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

• Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte.

Jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę,

o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić.

Nie można zdezerterować.

To słowa Św. Jana Pawła II skierowane do mlodych ludzi w Gdańsku w 1987r. Minęło tyle lat, a nadal są aktualne. Zwłaszcza dziś... 1 marca wspominamy Żołnierzy Wyklętych. Świat stoi na rozstaju dróg... Dokonujmy właściwych wyborów...