• Bezpieczne drogi na Mazowszu

• W poniedziałek, 17 października 2022r., uczniowie klas czwartych Technikum w Zespole Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim wzięli udział w zajęciach edukacyjno-profilaktycznych „Bezpieczne drogi na Mazowszu”, zorganizowanych przez Fundację Prodriver.

Uczestnicy pracowali równolegle na czterech oddzielnych stanowiskach edukacyjnych. Grupy co godzinę lekcyjną (45 min.) przechodziły na kolejne stanowiska. Każda grupa uczniów uczestniczyła w czterech formach zajęć: 1. szkoleniu z profilaktyki oraz wystawie motoryzacyjnej w miniaturze, obejmujących m.in. ćwiczenia w alkogoglach, ukazujące wpływ alkoholu na organizm ludzki; 2. symulatorze dachowania; 3. laboratorium badań psychotechnicznych, obejmującym m.in.: refleksomierz, miernik czasu reakcji, które pozwalają zmierzyć czas reakcji i koordynacji psychoruchowej uczestników;

4. instruktażu z BRD pokazującym, jak zachować się w razie wypadku drogowego, jak dbać o własne bezpieczeństwo na drodze.

Bardzo się cieszymy, że Fundacja Prodriver wyszła z propozycją zorganizowania tych zajęć.

Nasi uczniowie pozyskali cenną wiedzę. Był to dobrze wykorzystany czas.

• Dzień Edukacji Narodowej

• 17 października 2022 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli, wychowawców, pedagogów i wszystkich pracowników oświaty.Uroczystość rozpoczął pan Konrad Zysk dyrektor Zespołu Szkół im. Żołnierz Armii Krajowej. Zwracając się do nauczycieli i pracowników naszej szkoły złożył życzenia oraz wyraził wdzięczność za zaangażowanie i codzienny trud w pracy zawodowej . Pan dyrektor wręczył Nagrody Dyrektora Szkoły. W zaszczytnym gronie uhonorowanych znaleźli się: pani Magdalena Cichowska, pani Dorota Czerwińska, pani Monika Gąsiorowska, pan Włodzimierz Łaskarzewski, pani Wiesława Otłowska, pani Grażyna Skrzecz, pani Aleksandra Stolarczyk i pani Anna Żeglińska.Pan dyrektor przekazał także bardzo radosną informację, iż Nagrodę Starosty Powiatu Makowskiego otrzymuje pani Małgorzata Konarzewska – Chojnowska.Uroczystość dopełnił wzruszający w montaż słowno- muzyczny, przygotowany pod kierunkiem pani Aleksandry Stolarczyk.Młodzież z RSU nie zapomniała także, aby nauczycielom i pracownikom szkoły osobiście złożyć życzenia i powiedzieć „Dziękuję”.

• Gratulujemy!!!

• Z wielką radością śpieszymy z informacją o sukcesach uczniów naszej szkoły w Powiatowych Biegach Przełajowych!!!Kacper Waszkiewicz  z IV RA zajął I miejsce,  a Oliwia Jaworowska z IV TUF miejsce V. Gratulujemy! Jesteśmy z Was dumni !