• Nowy rok szkolny 2020/2021- nowy początek, nie tylko dla uczniów;)

• Dzisiaj w naszej szkole odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021. Rozpoczęliśmy od pożegnania pana Dariusza Milewskiego, który przez ostatnie 5 lat pełnił funkcję dyrektora naszej szkoły.

Bardzo nam było miło powitać nowego dyrektora, Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej, pana Konrada Zyska, który w czasie swojego wystąpienia szczególnie serdecznie powitał uczniów: „Z uśmiechem przyglądam się zwłaszcza uczniom rozpoczynającym naukę w naszej szkole dla których ten dzień jest szczególnie wyjątkowy. To dla Was początek nauki w nowej szkole, więc z pewnością czujecie radość, ale może i trochę tremy, bo zawsze to, co nowe, wywołuje w nas mieszane emocje. Ze swojej strony mogę Was zapewnić, że już po kilku dniach poczucie się w naszej szkole jak w domu”.

Następnie pan dyrektor nawiązał do trudnej sytuacji związanej z pandemią: „Czekają Nas dodatkowe restrykcje i wiele zmian. Proszę pamiętajcie, iż wszystkie wymagania i regulaminy, które wprowadzamy mają na celu zapewnienie bezpiecznych warunków pogłębiania wiedzy, rozwijania pasji i zainteresowań. Proszę Was drodzy uczniowie o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, ponieważ dzięki temu nie tylko dbacie o własne zdrowie ale również o zdrowie Waszych kolegów i najbliższych”.

• Ważna sprawa

• Procedury bezpieczeństwa mające na celu zapobieganie i przeciwdziałanie COVID-19 wśród uczniów, rodziców i pracowników szkoły, obowiązujące od 1 września 2020r. na terenie Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim

• Czas start - rok szkolny 2020/2021

• W związku z panującą epidemią i koniecznością zachowania reżimu sanitarnego w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2020/2021 na hali sportowej B biorą udział: uczniowie klas pierwszych, przedstawiciele samorządów klas starszych oraz Rada Pedagogiczna. Uroczystość rozpocznie się o godz. 9:00, prosimy o wcześniejsze przybycie.

Przypominamy o konieczności dezynfekcji rąk przy wejściu do szkoły. Przypominamy o zabraniu maseczek.

Uczniowie klas starszych o godz. 9:30 spotykają się z wychowawcami według załączonego harmonogramu.

HARMONOGRAM_spotkan_z_wychowawcami_klas_01.09.2020.docx

• Uwaga - Kandydaci do ,,ŻAK-a" !!!

• W związku z jutrzejszymi (06.08.2020) badaniami lekarza medycyny pracy już dziś po godz. 14:00 będzie można uzyskać informacje dotyczące pierwszej weryfikacji wniosków kandydatów do Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Maz. Informacje będą dostępne na tablicy ogłoszeń w budynku szkoły, w sekretariacie oraz telefonicznie pod numerem 29 7171269.

• To już:)

• Drodzy Ósmoklasiści!Jutro odbierzecie zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty. Wierzymy,że wszyscy zdobędziecie wysokie noty. Przypominamy, że OD JUTRA DO 4 SIERPNIA 2020 R. musicie dostarczyć zaświadczenie do wybranych przez siebie szkół. Sekretariat szkoły jest czynny w godzinach 8:00 - 15:00. Zapraszamy!

• Wyjątkowy koniec roku szkolnego

• 26 czerwca zakończyliśmy  rok szkolny 2019/2020. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne i konieczność zachowania środków ostrożności miało ono szczególną formę. Uczniowie  spotkali się w klasopracowniach ze swoimi wychowawcami, by z ich rąk odebrać świadectwa, dyplomy oraz podziękowania za cały rok nauki.

Jesteśmy  dumni, że tak wielu uczniów naszej szkoły zasługuje na wyróżnienie. Gratulujemy!

Życzymy wszystkim udanych wakacji a mamy  nadzieję, że we wrześniu spotkamy się w szkolnych murach, by kontynuować naukę w tradycyjnej formie.

• Chwalipost

• Dzięki Naszym dziewczętom: Weronice Parcińskiej, Monice Pigut, Martynie Słowiekowskiej , Julii Mereckiej oraz projektowi ,, Czas na czytanie" , który prowadziły - Nasza szkoła znalazła się w rankingu szkół Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnionych z Teorii. Dziękujemy:)

• „Powiat makowski – widok z okna"

• Sukcesy uczniów naszej szkoły

Jest nam bardzo miło poinformować o sukcesach uczniów naszej szkoły, którzy z rąk pana Starosty Zbigniewa Deptuły odebrali nagrody, dyplomy i gratulacje za udział w  konkursie fotograficznym „Powiat makowski – widok z okna”. Gratulujemy Katarzynie Techmańskiej uczennicy klasy II technikum architektury krajobrazu zajęcia pierwszego miejsca, a Zuzannie Sojak z klasy I technikum ekonomicznego oraz Karolowi Politowskiemu z klasy I technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej - wyróżnienia.

Dziękujemy za liczny udział w konkursie wszystkim uczniom naszej i życzymy dalszych sukcesów w fotografowaniu.

• Ale Akcja

• Nasi uczniowie: Łukasz i Mateusz Szczepańscy z pierwszej i drugiej klasy agrobiznesu, a także ich o rok starszy kolega Arek Mossakowski wraz z rodzinami, przystąpili do akcji : #DziękujemyŻePijecieMleko. My natomiast dziękujemy, że jesteście:)

• 100/100

• Nasz uczeń - Szymon Chrzanowski, z okazji okrągłej - 100 rocznicy urodzin Papieża Polaka przejechał rowerem 100 kilometrową trasę. Gratulujemy i dziękujemy:)