• Słodkie były nie tylko pierniczki

          • Klasa ITG z wychowawcą - p. Beatą Szewczak-Smolińską, zorganizowała warsztaty kulinarne dla maluszków z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Makowie Mazowieckim. Przedszkolaki piekły i ozdabiały pierniczki. Było słodko!!! Zapraszamy częściej:)

          • ,,Świat jest piękny poza szufladą "

          • Nasza uczennica - Ewelina Drejka zaprezentowała swoje prace w makowskim Domu Kultury - było bardzo uroczyście.

            Rysunki Eweliny można będzie oglądać w Galerii M w Miejskim Domu Kultury do 27 grudnia 2019 r.

          • Finał Szlachetnej Paczki

          • Wspieraliśmy sztab Szlachetnej Paczki w Makowie Maz. Dziękujemy wszystkim Wolontariuszom, a w sposób szczególny uczniom naszej szkoły, za pracę na rzecz potrzebujących.

          • Dzień Wolontariusza w ,,ŻAK-u"

          • 5 grudnia Nasi uczniowie obchodzili Dzień Wolontariusza. Uroczystość przygotowały opiekunki szkolnego wolontariatu p. Monika Świąder oraz p. Marzena Groszyk - Gosiewska.

          • I My tam byliśmy...

          • Klasy gastronomiczne Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej uczestniczyły w otwarciu Liceum Ogólnokształcącego po remoncie. Nasi uczniowie byli tam w wyjątkowej roli (poradzili sobie wspaniale). Zadanie, jakie wykonali, to obsługa gastronomiczna uroczystości. Goście byli zachwyceni potrawami,  profesjonalizmem i prezencją Naszych uczniów.

          • Projekt realizowany przez Klub Honorowych Dawców Krwi Legion www.legionhdk.pl przy współfinansowaniu ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

          • Wykonaj kolejne kroki:

             

            1. Zarejestruj się na Portalu Legion (kliknij w 1-szy banerek) pamiętając by wpisać swoje imię i nazwisko – dane te automatycznie wygenerują się na certyfikacie ukończenia kursu.
            2. Zapisz się na kurs naszej szkoły (kliknij w 2-gi banerek).
            3. Wpisz w kod promocyjny kod szkoły: kursPPP
            4. Rozpocznij kurs, klikając w pierwszą lekcję: „Wsparcie e-learningu”.W razie problemów ze znalezieniem kursu pamiętaj o 2-gim banerku, który bezpośrednio na niego kieruje.

             

            BANER NR1

            BANER NR2

             

            Chcąc przejść kurs i otrzymać Certyfikat należy:

            1. Zarejestrować się jako uczestnik kursu.
            2. Rozpocząć kurs wykorzystując kod promocyjny naszej szkoły: kursPPP
            3. Przejść (przejrzeć) wszystkie lekcje w kursie (przejrzeć)!
            4. Ukończyć pozytywnie egzamin końcowy (min 8 na 12 pytań).
            5. Zgłosić się do nauczyciela prowadzącego e-learning tj. pana/pani ??????

             

            CELE E-LEARNINGU:

            1. Nabycie wiedzy teoretycznej w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
            2. Zapoznanie z najbardziej typowymi sytuacjami zagrożenia zdrowia i życia.
            3. Przygotowanie uczniów do ćwiczeń praktycznych z zakresu PPP.
            4. Przygotowanie do samodzielnego udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach.
            5. Zwrócenie uwagi na potrzebę posiadania umiejętności w pomocy drugiej osobie.

             

            ZAGADNIENIA E-LEARNINGU:

            1. Ocena bezpieczeństwa
            2. Ocena przytomności
            3. Wezwanie pomocy
            4. Udrożnienie dróg oddechowych
            5. Ocena oddechu
            6. Telefon alarmowy
            7. Postępowanie wg. Stanu poszkodowanego
            8. Pozycja boczna ustalona
            9. Resuscytacja krążeniowo – oddechowa
            10. Defibrylator

             

            WYTYCZNE E-LEARNINGU DLA UCZNIÓW:

            1. Czas nauki E-learning możesz dowolnie czytać, podany czas to jedynie zbliżony okres przeglądu stron. 
            2. Możliwość cofania lekcji W trakcie lekcji możesz dowolnie wybierać kolejność czytania poszczególnych lekcji. 
            3. Wymóg zaliczenia każdej lekcji By ukończyć kurs i być dopuszczonym do egzaminu musisz przejrzeć wszystkie lekcje w kursie. 
            4. Certyfikat e-learningu Elementem finalnym kursu jest certyfikat, który możesz pobrać, wydrukować lub udostępnić. 

             

            WYTYCZNE DO EGZAMINU:

            1. Czas egzaminu Na zaliczenie sprawdzianu Twojej wiedzy jest maksymalnie 3 minuty. 
            2. Możliwość przeglądu W trakcie sprawdzianu jest podgląd na wszystkie pytania egzaminacyjne. 
            3. 75% zalicza egzamin By zakończyć pozytywnie egzamin należy odpowiedzieć poprawnie na 9 z 12 pytań. 
            4. Certyfikat e-learningu Aby otrzymać certyfikat muszą być ukończone wszystkie lekcje i zaliczony egzamin. 
            5. Możliwość poprawy Egzamin można poprawić maksymalnie 3 razy.

             

             

          • Mleczną drogą po Warszawie

          • W ubiegły czwartek Nasi uczniowie wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Najważniejszym punktem wyjazdu były XXVIII Targi Mleczarskie MLEKO-EXPO 2019. Nie zabrakło również innych atrakcji, czyli: Jarmarku Bożonarodzeniowego pod Barbakanem oraz Ogrodu Świateł w Wilanowie i kręgielni. Wszyscy bawili się świetnie.

            Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Beata Szewczak –Smolińska, Ewa Koperska i Agnieszka Kacprzycka.

          • #Szkoła Pamięta

          • Szanowni Państwo,

             

            w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Szkoła pamięta”, która miała swój finał w piątek, 25 października br. Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu czy społeczności.

             

            Do akcji „Szkoła pamięta” przyłączyło się prawie 1,3 mln uczniów oraz 108 tys. nauczycieli. Otrzymaliśmy w sumie 11 208 zgłoszeń od szkół, przedszkoli i placówek oświatowych.

            W załączeniu przekazuję Państwu pamiątkowy dyplom z podziękowaniem za udział w akcji.

             

            Łączę wyrazy szacunku

            Anna OstrowskaRzecznik Prasowy MEN

          • ,, Różne wymiary samorządu"

          • 14 listopada 2019r. Politechnika Warszawska oraz samorząd województwa mazowieckiego zorganizowały drugą edycję debaty studenckiej pt. „Różne wymiary samorządu”. Wydarzenie odbyło się w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej.
            Debata  skierowana była do mazowieckich licealistów i studentów. To forum wymiany wiedzy i doświadczeń między studentami, licealistami, samorządowcami oraz specjalistami zajmującymi się na co dzień m.in. zdrowym stylem życia, kulturą, cyberprzestrzenią, wizerunkiem czy biznesem.  Z młodymi ludźmi spotkali się m.in.: marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, specjalistka do spraw PR Paulina Worożbit, autorka książki „Kobieta na motocyklu” Anna Jackowska, prawniczka Katarzyna Bernadetta Olszewska, podróżnik Janusz Ozdowski, przedsiębiorca Piotr Trąbski oraz Katarzyna Guzek- rzeczniczką prasową Greenpease Polska.

            W zajęciach wzięły udział reprezentantki trzech klas z Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim. Nasze koleżanki uczestniczyły w warsztatach „Jak żyć zdrowo i ekologicznie?”, prowadzonych przez panią Katarzynę Guzek. Podczas spotkania rozmawialiśmy przede wszystkim o największym zagrożeniu współczesnego świata-  działalności człowieka degradującego powietrze, wody i glebę, co ma wyraźny wpływ na nasze  zdrowie, jakość naszego życia. Wybrzmiała także  refleksja nad tym, co ludzkość zostawi przyszłym pokoleniom oraz ze konieczne jest budowanie świadomości środowiskowej i wywieranie presji na państwa, korporacje i mniejsze, firmy by z większą troską myślały o środowisku. Uzgodniliśmy też, że o jakości środowiska i jego ochronie powinien myśleć jednak każdy człowiek, chociażby poprzez segregację śmieci, oszczędność wody, itp.

             

          • A może na księżyc;)

          • Nasi uczniowie w dniu dzisiejszym wzięli udział w projekcie :"Wizyty astronomów w szkołach" realizowanego przez Polskie Towarzystwo Astronomiczne. Ciekawe jak teraz z grawitacją:):):)

          • I Nasi tam byli :)

          • W terminie 19-30.08.2019 r.  nauczycielki Magdalena  Bonisławska i Marta Pianko uczestniczyły w projekcie pt:Wykorzystanie agrotroniki w produkcji rolnej i przetwórstwie spożywczym warunkiem rozwoju obszarów wiejskich (numer projektu: 2017-1-PL01-KA102-037206) w ramach programu POWERVET. Uczestnikami wyjazdu było 19  nauczycieli kształcenia zawodowego z całej Polski. Szkolenie odbyło się    w niemieckim ośrodku kształcenia zawodowego w DEULA  Nienburg.

            Projekt miał na celu zapoznanie z zastosowaniem nowoczesnych ciągników z cyfrowym sterowaniem, optymalizacją cyfrowych czujników do przyjaznego dla środowiska dozowania środków  i pestycydów, kontrolowaniem cyfrowym procesów produkcyjnych w przetwórstwie spożywczym,  monitorowaniem i kontrolą przyjaznych czynników klimatycznych u zwierząt gospodarskich za pomocą komputera oraz tworzeniem i testowaniem przykładowych materiałów dydaktycznych z uwzględnieniem niemieckich doświadczeń w dziedzinie edukacji zawodowej.

            Doświadczenie wynikające z udziału w szkoleniu pozwoliło  na wykorzystanie zaobserwowanych rozwiązań, idei i pomysłów podczas zajęć lekcyjnych oraz                                                                                nawiązanie kontaktów, które dają szanse na realizację dalszych projektów.

          • Niepodległa 101

          • W tym roku, Nasza szkoła świętowała 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości na wielu płaszczyznach. W szkole odbyła się uroczysta akademia. Uczestniczyliśmy również w ogólnokrajowej akcji #SzkołaDoHymnu. Uczniowie klas pierwszych wybrali się do MDK na pokaz filmu ,,Piłsudski". Zwieńczeniem obchodów był udział młodzieży w  miejskim konkursie historycznym  ,, Ku wolnej Polsce", którego zwyciężczynią została uczennica klasy I Technikum Gastronomicznego Julia Mikołajczewska.

          • #SzkołaDoHymnu

          • W dniu dzisiejszym o godzinie 11:11 Nasza szkoła wzięła udział w akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży pt. #SzkołaDoHymnu. Wspólnie zaśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu - ależ to brzmiało:)

          • Banking na +

          • W ramach realizacji projektu „My i seniorzy w banku” zostały przeprowadzone warsztaty dla młodzieży z zakresu kompetencji finansowych. Uczniowie dowiedzieli się czym jest oszczędzanie i poznali najważniejsze powody, dla których powinni oszczędzać. Dowiedzieli się również jakie są sposoby inwestowania oraz jak je dopasować do osobistych potrzeb. Uświadomili sobie korzyści i zagrożenia wynikacie z zadłużania się. Dokonali również obliczeń matematycznych dotyczących konkretnych sytuacji życiowych.

          • #SzkołaPamięta

          • Młodzież Naszej szkoły przystąpiła do ogólnopolskiego projektu zorganizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej #SzkołaPamięta.

            W ramach przedsięwzięcia uczniowie wraz z nauczycielami :

            • uporządkowują i odwiedzają groby osób zasłużonych i cenionych w danej społeczności,
            • odwiedzają lokalne miejsca pamięci i zgłębiają ich historię,
            • zapalają znicze w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historii lokalnej,
            • sprzątają bezimienne i opuszczone groby, organizują zbiórkę kwiatów i zniczy, by udekorować te groby,
            • odwiedzają groby nauczycieli z danej placówki,
            • wspierają działania organizacji opiekujących się polskimi cmentarzami i miejscami pamięci za granicą,
            • zapraszają do szkoły lokalnego bohatera, by podzielił się swoimi wspomnieniami,
            • organizują w szkole wystawę upamiętniającą ważne dla danej społeczności wydarzenie,
            • organizują wycieczkę patriotyczną.
    • Kontakty

      • Zespół Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim, ul. Duńskiego Czerwonego Krzyża 7
      • 29 71 71 269
      • ul. Duńskiego Czerwonego Krzyża 7
        06-200 Maków Mazowiecki
        Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych